Oct
14
2021

5 najlepszych brokerów ETF w 2021 roku

forex brokerzy

Którzy brokerzy ETF są najlepsi? Jeśli zadałeś sobie to pytanie i szukasz ostatecznej odpowiedzi, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule przedstawimy listę najlepszych brokerów online dla ETF, przeglądając i porównując je jeden po drugim. Na koniec damy Ci kilka rad, jak i którego brokera ETF wybrać w Polsce, niezależnie od tego, czy Twoim celem jest inwestowanie długoterminowe (być może na PAC), czy też chcesz działać krótkoterminowo, poprzez handel wzrostami, spadkami lub przy użyciu dźwigni. Zaczynajmy już teraz!

Wybór właściwego brokera ETF

Wybór odpowiedniego brokera online dla ETF jest ważny ze względu na konieczność maksymalnego obniżenia wydatków, zarówno stałych, takich jak koszty prowadzenia rachunku, jak i zmiennych, takich jak prowizje i marże. Wybór odpowiedniego brokera do zakupu ETF jest również fundamentalny dla zagwarantowania lepszego zarządzania fiskalnego. W przypadku, gdy chcesz skorzystać z polskiego brokera ETF, który działa jako agent podatkowy lub przeciwnie, z europejskiego lub zagranicznego brokera, który przyjmuje system oparty na deklaracjach, abyś mógł zarządzać częścią fiskalną w sposób autonomiczny.

Ale to nie wszystko, wybór odpowiedniego brokera oznacza również dostępność produktów i giełd, w które chcesz inwestować. Produkty te mogą być dostępne w dużych ilościach, bez obawy, że nie znajdziesz tego, czego szukasz, a także przyjazne dla użytkownika platformy z konsolami internetowymi, aplikacjami mobilnymi kompatybilnymi z Twoimi urządzeniami i w razie potrzeby z integracjami z oprogramowaniem innych firm. To wszystko przy założeniu, że broker jest licencjonowany i upoważniony do działania w Polsce.

Brokerzy ETF: lista i przegląd najlepszych

Aby uprościć wyszukiwanie i zmniejszyć nakład pracy w poszukiwaniu najlepszego brokera ETF, opracowaliśmy ranking 5 najlepszych brokerów ETF, są to:

 1. DEGIRO
 2. eToro
 3. Directa
 4. Fineco
 5. Interactive Brokers

Głównymi kryteriami wyboru były: zezwolenie na działalność w naszym kraju, niskie koszty i prowizje, szeroka oferta produktów i giełd oraz wszelkie promocje. Stawiając na te kryteria, kierowaliśmy się przede wszystkim tym, czy firma posiada uprawnienia do prowadzenia działalności w naszym kraju, czy też nie.

DEGIRO

degiro website

W skrócie

 • Siedziba brokera: Niderlandy
 • Bezpłatne prowadzenie konta: ✔️
 • Opłata ETF: € 2.00 + 0.03%.
 • Promocje: 200 ETF-ów bez prowizji
 • Minimalna wpłata: € 0.01
 • Agent rozliczający podatek u źródła: ❌ (oferuje jednak wstępnie wypełniony raport podatkowy!)
 • Dobre dla: długoterminowych inwestycji i PAC

DEGIRO jest wielokrotnie nagradzanym holenderskim brokerem, uznanym za najlepszą platformę i aplikację inwestycyjną 2020 przez Investors Chronicle i Financials Times (UK). Ten młody, ale posiadający ponad 1 milion aktywnych użytkowników broker jest niewątpliwie jednym z ulubionych brokerów wśród polskich inwestorów. Dzięki swojej polityce nastawionej na niskie prowizje, zarówno w przypadku akcji jak i ETF-ów, którymi można handlować nie tylko na Borsa Italiana, ale również na głównych giełdach europejskich i międzynarodowych (bez USA).

FlatexDEGIRO, bank działający pod nazwą DEGIRO, podlega kontroli BaFin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht). Nadzorowany jest przez różne banki i organy regulacyjne w tym KNF, do którego jest wpisany na listę 13005353.

DEGIRO

Na tej platformie znajdziesz tysiące ETF-ów, których prowizje za kupno i sprzedaż wynoszą 2,00 € + 0,03%, jednak dużo funduszy można kupić za darmo, jeśli są one zarejestrowane. Ponadto, broker nie ma żadnych ukrytych kosztów. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, nie ma żadnych innych stałych kosztów i chociaż broker nie działa jako agent podatkowy, co roku wydaje wstępnie wypełniony raport podatkowy, który należy przekazać do US lub księgowego. Jest to unikalna usługa, której nie oferuje obecnie żadna inna firma.

Jeśli chodzi o obsługę, interfejs konsoli internetowej jest doskonały, szczególnie dla początkujących, ponieważ jest bardzo prosty i łatwy do zrozumienia. Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać dostęp do głównych funkcji. Istnieje również aplikacja, która choć skromna, pozwala zachować kontrolę nad inwestycjami i działać w dowolnym miejscu i czasie, przy czym nie ma żadnych powiązań z oprogramowaniem innych firm.